Pytanie o problemy z ciążą

Proszęo interpretację wyniku badania: Tyreotropina - TSH - 0,34 uIU/ml. Jestem w 22 tygodniu ciąży, która jest zagrożona - plamienia krwi oraz częściowy odpływ płynu owodniowego, ale w granicach normy. Czy taki wynik badania może mieć wpływ na to, że mam problemy z tą ciążą? Dziękuję i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Wynik jest obniżony - i do pełnej interpretacji należałoby wykonać badania hormonów wydzielanych przez tarczycę- fT3, fT4.

Nie sądzę jednak, aby podejrzewana nadczynność tarczycy miała wpływ na problemy z ciążą.
Dobrze jednak, aby była Pani pod opieką lekarza ginekologa-endokrynologa.

Pozdrawiam