Pytanie o skutki uboczne leku Escilatopram

witam,chcialam zapytac o lek z grupy SSI escilatopram, oraz o efekty uboczne,jak duży odsetek pacjentów tyje?podobno waga może stac w mniejscu albo spadać na poczatku a po dłuższym stosowaniu przybiera się na wadzę, i to sporo. Bardzo chciałabym tego uniknąć. I jak bardzo uciążliwe mogą być efekty uboczne pierwszych tygodni? czy zaczynajac je brac i jednoczesnie przygotować się do zblizajacej sie sesji ? bardzo prosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Jest to kwestia indywidualna. Jeżeli ma Pan tak duze obawy o rozpoczęcie leczenia escitalopramem warto na wstępoe pomyśleć o innym leku (mimo, że escitalopram to bardzo skuteczny lek i z dobrym profilem efektów ubocznych).