Wątpliwości dotyczące terapii psychodynamicznej

Witam, zdecydowałam się podjąć terapię psychodynamiczną (zaburzenia depresyjno-lękowe), prosiłabym o wyjaśnienie kilku kwestii: Czy to dobry nurt ? (zdecydowanie przeważa depresja) Czy psycholog może nie dotrzymać tajemnicy zawodowej, jeśli mam myśli samobójcze ? Czy terapia może mi zaszkodzić ? tj. czy może być gorzej niż jest teraz (nie chodzi o ciężki moment w terapii), co w takim wypadku ?

Szanowna Pani, jeśli chodzi o wybór samego podejścia w psychoterapii, to nie ma tutaj jakiejś złotej reguły. Różne podejścia mogą mieć podobną skuteczność, bo lecząca jest tutaj relacja z psychoterapeutą. Polecam lekturę artykułu:
http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

Zachęcam Panią również do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Podejście to w sposób integratywny łączy różne szkoły psychoterapii, również czerpie z podejścia psychodynamicznego. Więcej informacji znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl
W Rybniku przyjmuje świetna psychoterapeutka pani Stanisława Kufel, polecam!

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,
odnośnie paradygmatu w którym prowadzona jest psychoterapia to wybór powinien należeć do Pani. Różne podejścia cechują się bowiem podobną skutecznością a zdecydowanie najważniejszym czynnikiem jest jakość relacji z terapeutą. O wszystkich swoich wątpliwości związanych z terapią warto porozmawiać z psychoterapeutą prowadzącym. W terapii zdarzają się cięższe okresy. Terapia bowiem polega na osłabieniu istniejących, nieefektywnych mechanizmów obronnych, w celu zbudowanie bardziej dojrzałych. ważne by w trudniejszych momentach nie porzucać terapii, tylko obawiać sytuację ze swoim terapeutą. Terapeuci są w regularnej superwizji, więc w przypadku trudości w terapii otrzymują odpowiednie wsparcie.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia