Pytanie odnośnie badania USR w kierunku kiły

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie badanie usr w kierunku kily. Czy zrobienie tego badania w 4 tyg, 6 tyg, i po 5 i pół miesiącach po ryzykownym kontakcie daje wynik w 100% pewny? pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po takim czasie od potencjalnie ryzykownego kontaktu, jeśli wynik jest negatywny, można wykluczyć kiłę. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza.