Pytanie odnośnie cholesterolu LDL

Mam pytanie odnosnie cholesterolu LDL. Na wynikach badan mam napisane iz zgodnie z zaleceniami PTK najlepszy wynik jest miedzy 110 a 115 mg/dl, ponizej 70mg/dl wize sie z duzym ryzykiem zwiazanym z miazdzyca. Moj wynik to 72. Dlaczego zalecenia PTK sa trudne w interpretacji. Wydawalo mi sie im nizszy LDL tym lepiej a okazuje sie ze nie dokonca.

Szanowny Panie, poziom poniżej 70 mg/dl dotyczy osób z dużym ryzykiem sercowo-naczyniowym a więc osób z niestabilną chorobą wieńcową, po zawale serca lub udarze mózgu. Nie oznacza to że sam wynik wiąże się z dużym ryzykiem sercowo-naczyniowym. Serdecznie pozdrawiam