Pytanie odnośnie ilości badań USG w ciąży

Witam mam pytanie odnośnie ilości badań USG w ciązy. jest to moja pierwsza ciąza, mam 26lat. Miałam problemy ze skracającą się szyjką i mój lekarz proponował mi kontrolne badanie USG, w sumie przez całą ciąże było 7 USG.jestem teraz w 38 tygodniu ciązy i zastanawiam się czy narazać dziecko na jeszcze jedno USG, które będzie w piątek. Czy taka ilośc badań USG nie zaszkodzi w zdrowiu mojemu maleństwu?Bardzo dziękuje za udzielenie pomocy

Witaminy w ciąży

Bar USG brzuszne nie ma wpływu negatywnego na płód a w 38 tyg jest nawet wskazane,ocena łożyska,ocena ilości wód plodowych