Pytanie odnośnie TSH w ciąży

Witam, mam pytanie odnośnie TSH w ciąży. Na początku wynosiło 5,19. było to 14 marca (9 tydzień ciąży), lekarz przepisał mi eutyrox 55, następne wyniki wyniosły: TSH: 3,98 , Anty TPO : 96, było to 15.04 (14 tydzień ciąży) lekarz zwiększył dawkę na eutyrox 88 obecnie jestem w 18 tygodniu ciąży wyniki wynoszą: TSH 3,45 anty TPO 79,3. Chciałabym zapytać czy taki powolny spadek wartości jest prawidłowy? czy powinna być bardziej widoczna poprawa wyników? oraz jakie mogą być konsekwencje dla dziecka ? Dodam że nie odczuwam żadnej różnicy w samopoczuciu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Spadek jest prawidłowy. W przypadku gdy leczenie zostało wprowadzone wcześnie [tak jak u Pani] istnieje niewielkie prawdopodobieństwo negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla dziecka.