PZT u 18-latka a odpowiedni tryb życia

Jestem załamany. mam 18lat właśnie wykryto u mnie PZT i do tego jeszcze zespół Dzilberta. 1. Trenuję piłkę nozną.Czym się moze skończyć u mnie kontuzja na boisku? uderzenie w brzuch? 2. Czy zespół Gilberta jest powiązany z PZT? 3. Czy lekarz wypisze mi zaświadczenie ze mogę grać w piłkę - nie zrezygnuje z grania? 4. czy mam jakoś leczyć PZT? 5.lekarz zalecił dietę, mogę czasem zjesć pizzę, czekoladę? 6.Ludzie mówią ze jestem zółty, a bilirubina jest tylko trochę podwyzszona,co to moze oznaczać?

Zespół Gilberta jest łagodnym, właściwie bezobjawowym ( poza niewielkim zażółceniem oczy) zespołem chorobowym.nie powinien się Pan nim martwić. PZt jest chorobą poważniejszą, ale zweryfikowałabym te rozpoznania. Powinien Pan zasiegnąc porady doświadczonego gastroenterologa. Więcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl w dziale gastroenterologia.