Radiologiczne cechy niewielkich, przewlekłych zmian zapalnych zatok szczękowych i sitowia

Od kilku lat cierpię na ból zatok, bolą niemal codziennie. Tomografia wykazała: "Radiologiczne cechy niewielkich, przewlekłych zmian zapalnych zatok szczękowych i sitowia." "Przegroda nosa skrzywiona, wypukłością ku stronie prawej, przewody nosowe prawidłowo drożne" W zatokach szczękowych: "Drobne polipowate zgrubienia o średnicy 4 do 6mm w zachyłkach górnych, na ścianach przyśrodkowych..." itd. Czy potrzebny będzie zabieg chirurgiczny, czy jedynie leczenie farmakologiczne?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
O tym czy konieczny będzie zabieg zadecyduje laryngolog, gdyż konieczne jest jeszcze bezpośrednie badanie i zebranie całego wywiadu chorobowego z dotychczasowymi dolegliwościami. Pozdrawiam