Rak brodawkowaty tarczycy i powiększone węzły chłonne

rak brodawkowaty tarczycy 8mm , czy jak jest tak maly moze juz sie przezucic? na poczatku badania wezly byly normalne po jakis 2-3 tyg byly juz powiekszone z jednej strony co to oznacza? operacaj byla wycieli raka mial mniej niz cm z wezlami chlonnymi? rokowania? pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
Rak brodawkowaty tarczycy o śr. 8 mm to tzw mikrorak. Rokowanie w tym przypadku jest najczęściej dobre. Powiększenie węzłów chłonnych nie jest równoznaczne z obecnością przerzutów. Proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego w razie wątpliwości.