Rak inwazyjny piersi typ przewodowy

Proszę o interpretację wyniku i tych symboli co znaczą Rak inwazyjny piersi typ przewodowy NHG3 (3+3+2: 10 mitoz/10 HPF, pT2, pNO(SN) obecne cechy masywnej inwazji naczyń 8500/3 T-04024. Guz o wymiarach 2,2x1,8x1,5. wykazano obecność receptorów estrogenowych w 10-75% jąder komórek nowotworowych oraz receptorów progesteronowych w 10-75% jąder komórek nowotworowych. wykazano ekspresję antygenu proliferacyjnego Ki 67 w 40% jąder komórkowych. Mam 42 lata

Witam serdecznie. Rak przewodowy inwazyjny, to najczęściej występujący rodzaj raka.
G3 - to trzeci stopień złośliwości - najwyższy. Węzły chłonne czyste - to dobrze.
Receptory (estrogen i progesteron) dodatnie, to znaczy, istnieje możliwość zastosowania leczenia hormonalnego. Ki67 - 40% - to marker proliferacji - im mniejszy, tym lepiej.