Rak inwazyjny piersi, typ przewodowy z obecnymi cechami masywnej inwazji naczyń

Proszę o interpretację wyników i rokowania. Rak inwazyjny piersi, typ przewodowy (NHG3,pT2,pNO(sn))obecne cechy masywnej inwazji naczyń(8500/3 T-04024).Na przekroju guz o wymiarach 2,2x1,8x1,5cm.Węzły i marginesy czyste.Obecność receptorów estrogenowych w 10-75% jąder komórek nowotworowych, obecność receptorów progesteronowych w 10-75%% jąder komórek nowotworowych. Wykazano ekspresję antygenu proliferacyjnego Ki 67 w 40% jąder komórkowych. FISH wynik końcowy Amplifikacja genu HER-2.(ratio: 2,77)

Radykalnie wycięty guz oraz brak przerzutów w węzłach to korzystne czynniki rokownicze. Naciek na naczynia, niska ekspresja receptorów hormonalnych oraz obecność HER2 wskazują na konieczność leczenia uzupełniającego - chemioterapii. O leczeniu zadecyduje prowadzący onkolog.

www.dbajopiersi.pl