Rak jelita a bolesność brzucha podczas chemioterapii

Tata ma raka jelita z przerzutami do watroby . Rak jest zaawansowany i jestesmy w czasie leczenia (12 chemii co 2 tygodnie) . Tata jest po czwartej chemii ma straszne bole brzucha i czesto musi chodzic do toalety ( oddaje sluz z krwia ). Nie wiemy czy to normalne podczas leczenia. Co mamy zrobic ?

Jest to wynik działania leku na guza. Póki zachowana jest drożność przewodu pokarmowego, nie trzeba interweniować. W przypadku nasilenia się dolegliwości, proszę zgłosić się do lekarza.