Rak jelita grubego i stomia

witam.mój tata ma raka jelita grubego jest po operacji ma wyłomioną stomie natomiast guza nie wycięli bo był za słaby wyszedł do domu żeby się wzmocnić zaczęły się problemy puchną mu nogi i spada na wadze ciągle leci mu maż z tyłka leci mu dużo dostał tabletki na potas i witaminy co to może być?czemu mu tak leci z tyłka?proszę o pomoc co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do lekarza. Takie objawy związane są z postępem choroby.