Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rak naciekowy pęcherza moczowego

Dzień dobry Mój tata - 74 lata miał wycięty bardzo duży guz z pęcherza moczowego. Histopatologia wykazała raka naciekowego o bardzo dużym stopniu złośliwości. 20 sierpnia ma mir usunięty pęcherz. Lekarze uważają to za konieczność i jedyną możliwość leczenia. Węzły są ok. i nie ma przerzutów wg TK. Tata nie jest zdecydowany na tą operację. Bez operacji lekarze dają tacie nie dłużej niż 6 miesięcy przeżycia. Jakie ma rokowania po. Pozdrawiam
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Osobiści uważam że nie można przewidzieć dokładnego rokowania. Ewentualnie po przeanalizowaniu wszystkich danych, występujących dodatkowych chorób można coś więcej powiedzieć.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety