Rak odbytu z przerzutami i bóle odbytu podczas chemioterapii

Moj tata ma raka odbytu z przerzutami do watroby. Jest po 4 chemii ( z 12) . Ma silny bol, ledwo wytrzymuje. Boli go caly czas w miejscu odbytu tak twierdzi. Nie moze normalnie funkcjonowac . Czy ten bol jest normalny podczas chemii? Co to moze oznaczac? Bardzo sie martwimy. Prosze o pomoc

Koniecznie proszę skontaktować się z chemioterapeutą podającym chemię! Powinien zaradzić albo skierować do por. p/bolowej , która jest w kazdym ośrodku onkologicznym , zż