Rak pęcherza moczowego u 35-latki

U żony (35 lat) USG układu moczowego wykazało raka pęcherza - 2 guzy o średnicy 3 cm każdy. Urolog skierował ją do szpitala, gdzie została zarejestrowana i dowiedziała się, że za tydzień musi zadzwonić, żeby umówić się na badania (krew wywiad anestezjologiczny). Okres oczekiwania na przyjęcie do szpitala i operację (cystoskopię - wycięcie guzów, na razie bez wycinania całego pęcherza) to wg lekarza ok. 5 tygodni. Jak szybko rośnie taki guz i czy da radę (i można) przyspieszyć termin operacji?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, szybkość wzrostu masy guza jest kwestią indywidualną. Złośliwość guzów nie jest potwierdzona, gdyż żona nie miała wykonanego badania histopatologicznego, które określi czy guzy to rak. Proszę stosować się do zaleceń prowadzącego urologa. Pozdrawiam

Tempo wzrostu guza jest indywidualne a ja nie zajmuję się przepowiadaniem przyszłości! Termin operacji można przyśpieszyć "wywalając" z kolejki oczekujących kogoś innego chorego na raka , który był zapisany wcześniej - co Pan na to ??? zż