Rak piersi a krwawienie z dróg rodnych

Witam w 2011 roku miałam raka piersi był on we wczesnym stadium dostałam uzupełnienie radioterapia i tamoxifen na 5 lat.jestem po menopauzie i po 3 latach brania tamoxifenu wystąpił jednorazowe 7 dniowe krwawienie z miejsc intymnych lekarz zalecił mi abrazje i hp endometrium bardzo się boję co to może być czy może być rak? Dziękuję i proszę o pomoc

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, abrazja i histopatologia są standardem w przypadku krwawienia- po to aby wykluczyć nowotwór (który jednak występuje rzadko). Częstszą przyczyną krwawienia po menopauziemięśniaki, proszę więc spokojnie poczekań na badanie.