Rak piersi i leczenie chemią czerwoną

Moja mama ma raka piersi, wiek 61 lat. Mam wynik badania anatomopatologicznego. Rozpoznanie : carcinoma ductale infiltrans G2 , receptory estrogen - 70%, progesteron - 0, Her2"+3". Proszę o interpretację wyniku. W tej chwili mama przyjmuje chemię czerwoną , po 4 cyklu ma byc podjeta decyzja czy bedzie operowana. Dziekuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Z nadesłanego badania hist-pat wynika, że u Pani Mamy rozpoznano najczęstszą postać histopatologiczną raka piersi czyli rak przewodowy naciekający. Stopień złośliwości nowotworu to G2 czyli średnia złośliwość (skala od G1 do G3), nowotwór o średniej agresywności. Oprócz tego receptory hormonalne są dodatnie, co oznacza możliwość włączenia leczenia hormonalnego.

To w zasadzie wszystko co mogę powiedzieć na ten temat. sposób leczenia zależy głownie od stopnia zaawansowania czyli wielkości guza, oraz tego czy są zajęte węzły chłonne lub doszło do przerzutów odległych. Na temat rokowania zachęcam do lektury artykułu w naszym serwisie.

Pozdrawiam serdecznie