Rak piersi niedrobnokomorkowy
Dzień dobry Problem dotyczy mojej mamy Na podstawie badań ust mammografi i biopsji cienkoiglowej stwierdzono raka piersi niedrobnokomorkowego wielkość 1,2cm na 0,8 Mama ma 77 lat i choruje na serce Ostatnio dużo schudła aczkolwiek równiez mało je(zaparcia) Proszę o odpowiedź czy w tej sytuacji warto jest wykonać operację Czy przeprowadza się ją zawsze w znieczuleniu ogólnym? Czy nie wyrażając zgody na zabieg zmniejsza się szanse na dłuższe życie?Czy dyskomfort po operacji jest duży?

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Czy rak piersi jest wyleczalny?
Witam serdecznie,
Jak najbardziej należy zrobić leczenie operacyjne, jest to metoda z wyboru u pacjentek z rakiem piersi i nie należy od tego odstępować. Zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym. Nie są to długie i obciążające zabiegi dla pacjentki, a korzyść onkologiczna jest duża. Przede wszystkim, należy wykonać biopsję gruboigłową, która da nam informacje o rodzaju raka i jego wrażliwości na dalsze leczenie onkologiczne. Nie należy operować opierając się wyłącznie na wyniku biopsji cienkoigłowej.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski