Rak piersi u 14-latka po uszczypnięciu sutka?

Witam :) Od razu mówię z czym mam problem. W szkole... z koleżanką się zaczepialiśmy i uszczypnęła mnie w sutek... teraz mi jakiś guzek malutki wyrósł i boli mnie. Boje się, czy to może być rak piersi :( Proszę o jak najszybszą odpowiedź :(

ponad rok temu

Witaj!

Na pewno nie jest to rak piersi, ponieważ, raz - u mężczyzn występuje naprawdę bardzo rzadko, a dwa - nie występuje w tak młodym wieku.

Po urazie, jakim było uszczypnięcie, mogło dojść do powstania małego krwiaka (czyli uszkodzenia naczynia krwionośnego i niewielkiego wynaczynienia krwi). Na okolice zmiany warto robić okłady z altacetu i smarować maścią heparynową, aż się wchłonie. Jeżeli zmiana będzie utrzymywać się przez kilka dni bez zmian, warto odwiedzić lekarza.

Pozdrawiam sedecznie