Rak piersi u 14-latki?

Witam! Mam 14 lat i od pewnego czasu zauważyłam, że z moich piersi wydobywa sie jakas biała wydzielina. Zdarza się to jednak bardzo rzadko i w małych ilościach. Często bolą mnie piersi, zwłaszcza na wf-ie. Martwię się bardzo, że może to być nowotwór. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem było by iść do lekarza, jednak mieszkam tylko z tatą i wstydzę się mu o tym powiedzieć. Czytałam, że można samemu badać piersi, ale nie za bardzo wiem jak. Bardzo prosze o pomoc. Malina

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nowotwór piersi w Twoim wieku to bardzo mało prawdopodobne rozpoznanie. Możliwe, że zmiany jakie opisujesz są wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w Twoim organizmie w wyniku dojrzewania. Skoro wstydzisz się pójść do ginekologa, może po prostu wybierz się do pediatry/lekarza rodzinnego? W tym wieku możesz juz sama umowić się na wizytę. Lekarz zbada Cię i w razie potrzeby pokieruje na ewentualne badania. Lekarz powinien także nauczyć Cię prawidłowego badania piersi. Pamiętaj także, że w Twoim wieku piersi ulegają ciągłym przemianom, mogą być w nich różne zgrubienia i nierówności, które są spowodowane tym, że piersi rosną i rozrasta się w nich tkanka gruczołowa (czyli ta, która w przyszłości produkuje mleko). Głowa do góry.

Pozdrawiam serdecznie.