Rak piersi u 16-latki?

Mam 16 lat, od tygodnia potwornie swędza mnie piersi, na sutkach robi mi się sucha skóra i wycieka z nich śluz. Strasznie boję się, ze są to objawy raka. Mieszkam w Stanach, w małym miasteczku i miałabym problem z wizytą u ginekologa, więc chciałabym wiedzieć - czy jest szansa, że te problemy niekoniecznie muszą się wiazać z najgorszym? Czekam na szybka odpowiedź.

16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Rak piersi w Twoim wieku jest bardzo mało prawdopodobny. Trudno mi coś powiedzieć na temat przyczyny Twoich dolegliwości bez obejrzenia zmian i badania, z opisu może wynikać, że chodzi o reakcję uczuleniową lub stan zapalny. Myślę, że nawet w małym miasteczku będziesz miała możliwość porady u lekarza rodzinnego/pierwszego kontaktu. Zachęcam gorąco do wizyty.