Rak piersi u babci a ryzyko dziedziczenia choroby

Witam, Mam 24 lata. Moja babcia ze strony mamy zachorowała na raka piersi o 70 rok życia. Mama ma 56 lat i jest zdrowa, rówież druga córka babci. Czy powinnam robić testy genetyczne na dziedziczenie raka piersi? Czy jestem w grupie ryzyka?

W grupie zwiększonego ryzyka w przypadku raka piersi są krewni pierwszego rzędu , tzn. rodzice -a dzieci i rodzeństwo między sobą , wg tych kryteriów nie jest Pani w grupie zwiększonego ryzyka!!! zż