Rak piersi u babci i mamy a badanie na BRCA2

Dzień dobry, ze względu na to, że moja babcia chorowała na raka piersi (ok. 70r. ż), a teraz zachorowała mama (59lat) zostałam skierowana do poradni genetycznej a tam pobrali mi próbkę do nad. na obecność mutacji BRCA1 (trzy mutacje). Czy nie powinnam mieć również badania na brca2? Wszędzie tak czytam. Nie dostanę drugiego skierowania, a teraz cały czas myślę o tym..

Najpierw robi się badanie najczęstszych mutacji w polskiej populacji, czyli 3 mut BRCA1. Jeśli ten wynik będzie prawidłowy, czyli ujemny, można się zastanowić nad kontynuacją (BRCA2) w zależności od wyników badań histpat raków i wywiadu rodzinnego.