Rak piersi u dwunastolatki - czy to możliwe?

W obu piersiach mam ,,coś". To jest twarde, ale nie boli i ,,siedzi" wewnątrz. Czuć to dopiero gdy ścisnę pierś i nie widać tego. Mam 12 lat jestem jeszcze dzieckiem, ale piersi mam duże - miseczka b. Czy możliwe, że to rak?

12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Wystąpienie raka piersi w wieku dwunastu lat jest wysoce nieprawdopodobne a wręcz niemożliwe. Większość zgrubień, które są wyczuwane pod palcami, wiąże się z prawidłowym rozwojem piersi i zmianami, jakim podlegają one w ciągu całego życia kobiety, czyli również w okresie dojrzewania. Jeśli mimo wszystko nadal się Pani niepokoi warto rozważyć wizytę u lekarza.