Rak piersi u nastolatki?

Mam 14 lat. Kilka dni po miesiączkowaniu poczułam ból w okolicy prawego sutka. Kilka godzin później wyczułam tam twardą kulkę. Nie wiem, co mam zrobić. Czy to możliwe, by w wieku 14 lat mieć raka piersi? Proszę o szybką odpowiedź.

Witaj!

Rak piersi w Twoim wieku jest bardzo mało prawdopodobny. W okresie dojrzewania piersi podlegają ciągłym przemianom, mogą powstawać w nich różne zagęszczenia, związane ze zmianami hormonalnymi. Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś odwiedziła lekarza, bo bez badania trudno coś więcej powiedzieć na temat przyczyny i charakteru guzka.