Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rak prostaty a hemofilia

Mam 66lat .8lat w stecz przeszedłem operacje radykalną prostaty rak miał agresywność 4-6 przez 20m-c PSA utrzymywało się0,002 a po20m-c wzrastało o 0,005na m-c na obecną chwile PSA wynosi 0,308 przez ten czas nie wdrożono żadnego leczenia zlecano tylko scyntygrafie i PETA wtym roku. Badania nie wykazały żadnych przerzutów. Dlaczego nie jest wdrażane żadne leczenie, boje się przerzutów oprócz tego raka mam Hemofilie A postać ćiężką czemu nie jestem leczony.
MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Rozumiem Pana niepokój. Czułość badanie PET oznakowaniem choliną przy stężeniu PSA 1,0ng/ml wynosi jedynie 5-26%. Przy stężeniu 0,308ng/ml czułość badania jest znikoma, nie wspominając nawet o scyntygrafii kośćca. Najnowszą generacją oznakowania w przypadku raka stercza w PET jest PSMA-PET w połączeniu z obrazem MRI lub CT. Następnym krokiem może być także wieloparametryczny rezonans prostaty w doświadczonym ośrodku oraz, zależnie od wyniku, biopsja celowana.

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety