Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rak prostaty a hemofilia

Mam 66lat .8lat w stecz przeszedłem operacje radykalną prostaty rak miał agresywność 4-6 przez 20m-c PSA utrzymywało się0,002 a po20m-c wzrastało o 0,005na m-c na obecną chwile PSA wynosi 0,308 przez ten czas nie wdrożono żadnego leczenia zlecano tylko scyntygrafie i PETA wtym roku. Badania nie wykazały żadnych przerzutów. Dlaczego nie jest wdrażane żadne leczenie, boje się przerzutów oprócz tego raka mam Hemofilie A postać ćiężką czemu nie jestem leczony.
MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu

Rozumiem Pana niepokój. Czułość badanie PET oznakowaniem choliną przy stężeniu PSA 1,0ng/ml wynosi jedynie 5-26%. Przy stężeniu 0,308ng/ml czułość badania jest znikoma, nie wspominając nawet o scyntygrafii kośćca. Najnowszą generacją oznakowania w przypadku raka stercza w PET jest PSMA-PET w połączeniu z obrazem MRI lub CT. Następnym krokiem może być także wieloparametryczny rezonans prostaty w doświadczonym ośrodku oraz, zależnie od wyniku, biopsja celowana.

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety