Rak prostaty, łagodny przerost a może zapalenie dróg moczowych. Co mi dolega?

Mam 31 lat, od jakiegoś czasu odczuwam częste parcia na pęcherz, zdarzają się też nagłe, w sytuacjach, gdy przebywam w niewygodnych miejscach, np. środki komunikacji, mimo iż wcześniej korzystałem z wc, aby temu zapobiec. Tzw. „niedowysikiwanie” również występuje. Ostatnio przytyłem i mam średnią nadwagę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W takiej sytuacji, rzeczywiście zachęcałbym do przebadania gruczołu krokowego. Jednak najbardziej prawdopodobną diagnozą jest zakażenie dróg moczowych. W wieku 31 lat rak prostaty byłby zupełną kazuistyką i tej choroby nie należy się obawiać.
Proszę wybrać się do urologa, który zdiagnozuje Pana chorobę i zleci odpowiednie leczenie.