Rak prostaty u 74-latka

Witam mam 74 lata , póltora roku temu wykryto u mnie raka prostaty , przeszedłem radioterapię 28 naświetleń , moje pytanie zmierza do tego że 3 miesiące od radioterapii moje PSA wyniosło 0,003 a po następnych 3 miesiącach wyszło PSA 0,07 , po następnych 3 miesiącach też 0,07 , za następne 3 miesiące 0,005 i po 3 miesiącach wyszło znów 0,07 , czy to jest obawa do niepokoju ? doda, że wynik 0,005 był robiony w innym laboratorium niż inne wsztystkie wyniki., Dziękuję z góry za odpowiedz

Rafał Stando

Nie ma najmniejszych powodów do niepokoju. Wahania poziomu PSA po radioterapii są normalne, przy czym powyższe różnice są naprawdę śladowe i nie mają znaczenia klinicznego. Proszę spać spokojnie.