Rak szyjki macicy z naciekiem na pęcherz moczowy

Dzień dobry,moja żona ma raka szyjki macicy 4A guz wielkości 4,5cm, z na ciekiem na pęcherz. Żadnych innych przerzutów niema. Ma być leczona tylko chemią. Czy to skuteczne i w razie niepowodzenia jest inne wyjście. Słyszałem o operacji wycięcia wszystkiego łącznie z pęcherzem.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stopień zaawansowania choroby jest duży i najprawdopodobniej nie ma możliwości wykonania radykalnego zabiegu operacyjnego. Wydaje się, że to jest przyczyna wybranego leczenia.

Oczywiście ma pan rację, takie operacje też są wykonywane, ale zakres leczenia i sposób ewentualnej operacji musi być dostosowany nie tylko do rozp[ozania, ale pod uwagę należy brać wiele innych czynników. radze zaufać lekarzom