Rak tarczycy i przytycie 14 kg

witam,mam pytanie utylam w ciagu roku 14 kg,choruje na raka tarczycy od 6 lat,zle sie czuje mam wrazenie ze ktos mnie napompowal,boli mnie brzuch,jelito grube i zoladek ok.sama nie wiem co sie dzieje TSH 0,03.Jem od miesiaca Therm line forte mimo to utylam,co moze byc przyczyna tycia??prosze o pomoc.Moja waga do tej pory to okolo 60 kg..teraz szok juz 70 kg. Czy hormony euthyroks 125 moze dawac takie efekty?Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia..ewa
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy jest Pani po zabiegu usunięcia tarczycy? Jeśli tak to czy zostały usunięte oba płaty i cieśń czy tylko część gruczołu?
Poziom TSH jest nieprawidłowy - wynika to prawdopodobnie ze zbyt dużej dawki przyjmowanego Euthyroxu. Niezbędna jest konsultacja endokrynologiczna.

Witam. Zacznijmy od początku. Osoby różnie reagują na przyjmowanie hormonów; często zdarza się, że przybierają na wadze ze względu na zatrzymywanie przez hormony wody w organizmie, lecz to też nie znaczy, że tak jest zawsze. Therm line forte nie daje efektów, jeżeli jest nieodpowiednio aplikowany. Najlepiej jakby był brany w okolicy wysiłku fizycznego i przy spożyciu również tłuszczy, gdyż L-karnityna bez tłuszczu nie zadziała na spalanie tkanki tłuszczowej. Nie polecam tego w Twoim przypadku, gdyż ze względu na swoją dolegliwość powinnaś mieć odpowiednio skomponowaną dietę zawierającą białka, tłuszcze i węglowodany w odpowiedniej proporcji. Problemy związane z tarczycą prowadzą w dwie strony albo się chudnie albo tyje, lecz to nie znaczy, że nie da się nic z tym zrobić. Modne preparaty to wytwór w laboratorium chemiczny - po co się nimi faszerować, jak cel można osiągnąć odpowiednim żywieniem?!