Rak trzonu macicy z przerzutem w pachwinie

Mama 49 lat,06.14 diagnoza raka trzonu macicy z przerzutem w lewej nodze w pachwinie (na węzłach chłonnych).3 miesiace później -udar niedokrwienny mózgu i prawa część uszkodzona.Czy udar był z powodu raka?Mowa i ruch wrócił,(chodzenie o kuli).Chemioterapia, radioterapia w Lublinie(02.15)Przerzut w pachwinie urósł i stwardniał. 29.04 TK a 30.04 udar mózgu.Tylko mowa nie wróciła. Są jakieś nadzieje? Przerzut podobno nieoperacyjny. Są jakieś zabiegi, które pomogą? Np operacja nożem cybernetycznym?

Związek udaru z chorobą podstawową z pewnością został wyjaśniony. Leczenie udaru nie zawsze kończy się powrotem pełnej sprawności.
Pani mama jest aktualnie w leczeniu paliatywnym, w którym staramy się zmniejszać dolegliwości. Poradnia paliatywna będzie starała się przynieść ulgę chorej na tyle , na ile jest to możliwe.

Ten opis przebiegu choroby jest dla mnie zbyt mało dokładny abym mógł odpowiedzieć coś autorytatywnego!!! Proszę konsultować się z onkologami prowadzącymi!!! zż