Rak wewnątrzprzewodowy po operacji oszczędzającej pierś

mam55lat w maju przeszlam oszczedzajaca operacje prawej piersi po 3tygodniach otrzymalam wynik nacikajacy rak NST BRIII(3+2+3) i dalej widoczne naciekanie nerwow rak wewnatrzprzewodowyDCIS G2typ lity i lity z martwica 19 lat temu przeszlam calkowite usuniecie piersi lewej lekarz w pierwszej wersi zaproponowal cytuje wygrzebanie tej reszty ale po moim pytaniu czy moze nie bedzie lepiej usunac calej piersi odp ze dobrze usuniemy cala piers co mam o tym myslec i co robic prosze o pomoc

Decyzja należy do Pani, ale z uwagi że jest już Pani po operacji usunięcia jednej piersi, wydaje się ,że usunięcie drugiej piersi w wobec takiego wyniku jaki Pani cytuje jest uzasadnione. W takiej sytuacji można jesze rozważyć rekonstrukcję, czyli odtworzenie obu piersi.

Koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem - czy po leczeniu oszczędzającym konieczna jest dalsza operacja (m.in. czy marginesy wycięcia są wystarczające, jaki jest stan węzłów chłonnych). W razie konieczności podjęcia dalszego leczenia operacyjnego, wydaje się rozsądne wykonanie amputacji piersi. Warto przedstawić lekarzowi własne stanowisko co do zachowania prawej / rekonstrukcji lewej piersi.