Rana po operacji ginekologicznej

Jestem po operacji ginekologicznej rana rozeszła się leczona jest od 3 miesięcy robiony wymaz leki podane zgodnie z antybiogramem wymaz powtórzony nie ma bakterii rana ziarninuje występuje martwa tkanka duży wysięk gorączka 37,5 po laniu gentamycynom na ranę 37,2 , robiona tomografia nie ma ropnia w brzuchu, choruję na nadciśnienie szpiczaka i otyłość boję się tej gorączki i cały czas cieknącego płynu jestem słaba a dodatkowo mam napady potliwość ciała w jednej chwili jestem cała mokra

Nie zadała Pani konkretnego pytania w tej sprawie. Leczenie zapewne jest prowadzone prawidłowo, ale niestety w przypadku Pani schorzeń oraz otyłości może dochodzić do zaburzeń w gojeniu się ran i zakażeń. Oczywiście można jeszcze w tej sprawie skonsultować się ze specjalistycznymi poradniami zajmującymi się leczeniem ran przewlekłych, trudno gojących się. Są różnego rodzaju środki miejscowe, specjalistyczne, które zaleca się w przypadku odpowiedniej rany po odpowiednim dostosowaniu co do jej morfologii (np. rodzaju martwicy, rodzaju wydzieliny, wielkości, umiejscowienia).