Rana po pobraniu skóry do przeszczepu

Witam, ran po pobraniu skóry do przeszcepu na udzie nie goi sie. Jestem 7 dzien po operacji a rana saczy sie nadal , jest zaczerwienienie wokól rany. Jak postepowac z taka rana?

Proszę robić kilka razy przymoczki (nakładać mocno nawilżony gazik) z octeniseptem na ranę. Gdy rana przestanie obficie wydzielać i zmniejszy się zaczerwienie, należy przyłożyć sterylny opatrunek specjalistyczny aquacel Ag i pozostawić suchy na około 7 dni.
W razie wątpliwości najbezpieczniej skonsultować się z operatorem.

dr Joanna Jędrys
Centrum Medyczne DBAJ O PIERSI
www.dbajopiersi.pl
www.facebook.com/dbajopiersi