Rana po usunięciu gwoździ chirurgicznych ze stawu skokowego

Witam.Potrzebuje pomocy.Staw skokowy mojego taty po wyjeciu gwozdzi chirurgicznych wygoil sie zdjeto reszte szwów lecz po jakims czasie spowrotem zrobiła sie tam rana saczy sie ropa krew zrobila sie gleboka dziura z ktorej wyplywa to wszystko dostalismy skierowanie do szpitala lecz narazie nie ma wolnych miejsc w izolatce.Lekarz wypisal antybiotyk opatrunki octanisept kalium rivanol alby do tego czasu postarac sie zalagodzic stan.Prosze powiedziec jak zadbac o tą rane co jeszcze mogę zrobic.Ula

Witam , nie znam zakresu , przebiegu operacji ani stanu obecnego , trudno jest mi na odległość W-wa-Janowiec , nie widząc rany , powiedzieć coś konkretnego! Wydaje mi się , że zaproponowane postępowanie jest jedyne możliwe w tej chwili i jak najbardziej prawidłowe!!! z.żurawski

Konieczne jest wykonanie posiewu bakteriologicznego z rany --- to konieczne do antybiotykoterapii celowanej --- wynik będzie po tygodniu. Miejscowo na ta chwilę płukać Braunolem (Octenisept, Prontosan, Microdacyn - za słabe na tą chwilę).