Rana po usuwaniu kaszaka

Wczoraj mialam usuwanego prawdopodobnie kaszaka. Mialam go od sierpnia tego roku. Na początku wyczuwalna mała kulka pod skóra pozniej pępka. Pozniej zaczęlo czerwieniec i widać bylo pod tym ropę. Po kilku dniach pęklo i wydobyła się z tego ropa i krew. Pozniej to miejsce mialam bardzo zaczerwienione. Wczoraj usuwanie, wyglądało to jak kawałek mięsa z korzeniem (mała kulka). I tak mnie zastanawia czy kaszak ma korzeń?

Kaszaki nie mają żadnych "korzeni". Kaszak to torbiel zastoinowa, tworząca się w obrębie mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Ma strukturę kulistą.