Rana po zabiegu usunięcia torbieli włosowej

Zabieg usunięcia torbieli włosowej miałam 12.09.2014 roku. Do tej pory rana nie chce się całkowicie zagoić, mimo współpracy z chirurgiem. Może to wina wyników badań krwi? Stwierdzono, że są nie najgorsze, ale prosiłabym o zerknięcie. Jestem kobietą i mam 21 lat: HGB: 14,3 g/dl. HCT: 41,6%. RBC: 5,01x10'6/l. PLT: 284x10'3/l. WBC 8,30x10'3/l. Glukoza: 5,7 mmol/l. Potas: 4,3 mmol/l. Sód: 143 mmol/l. APTT: 28,6 s.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

torbiel włosowa zazwyczaj jest zlokalizowana w linii pośrodkowej ciała w okolicy międzypośladkowej lub nieznacznie wyżej. Jeśli tak było w Pani przypadku i tam było wykonane nacięcie to niestety, ale to miejsce jest trudne do gojenia. Często przy wykonaniu nacięcia w tej okolicy mamy do czynienia z przedłużonym, wielomiesięcznym gojeniem. Wynika to z charakteru ukrwienia tej okolicy. Wyniki badan są bardzo dobre i nie szukałabym tutaj przyczyny.
Polecam dalej cierpliwie współpracować z prowadzącym chirurgiem.
Pozdrawiam, Anna Aseńko