Rana pod kolanem po operacji ginekologicznej

zostalam zoperowana ginekologicznie i podczas pierwszych krokow moja ''sasiadka'' lezaca obok poinformowala mnie ze mam z tyłu rane pod kolanem.A poniewaz mnie to nie bolalo byc moze dzialal srodek przeciwbolowy i nie moglam sie zchylic i sprawdzic nie zglaszalam tego lekarzowi.Jakies dwa tygodnie po operacji noga zaczela bolec rana zrobila sie duza zaczerwieniona.Dostalam u internisty juz dwa antybiotyki mascie zel a dzis mam owrzodzenie?Czy mam bakterie w ranie?Czekam na termin do chirurga...

Witam, Pierwsze pytanie to gdzie była położona elektroda bierna do elektrokoagulacji podczas zabiegu? Jak rozumiem przed zabiegiem nie było tego problemu? To może być oparzenie i proszę nie czekając na termin - pilnie zgłosić się do chirurga. Jeśli nie oparzenie, to zagraża zapalenie zakrzepowe żył w przebiegu zainfekowanej ranu i dlatego konieczne jest pilne leczenie także w tym kierunku!

Obecność bakterii stwierdza się na podstawie pobrania wymazu z ranu i posiewu! Ja na odległość W-wa-Kr-ów nie jestem w stanie tego stwierdzić - PRZEPRASZAM!!! Nie rozumiem co znaczy w Kra-wie określenie "czekam na termin do chirurga" - przecież wystarczy pójść do najbliższej przychodni!!! zż