Rana przy odbycie i ropień

Witam. Około pół roku temu zauważyłam przy odbycie rane która nie chciał sie goić. od Lekarza na początku dostałam leki które miały pomóc w gojeniu się rany, niestety się nie zrosła. Po pierwszym wykonanym badaniu (miało to być USG trus, z rozpoznaniem ropnia - jednak lekarz nie miał odpowiedniego sprzętu) lekarz stwierdził, że jest ropień i trzeba go wyciąć. Ranka ani odbyt nigdy mnie nie bolały ani nic z nich nie wycieka. Czy to naprawdę może być ropień ?

Szanowna Pani,
za mało mam informacji, ale wydaje się, że w grę wchodzi raczej przetoka okołoodbytniczalub szczelina odbytu, a nie ropień, czyli sprawa przewlekła i nawracająca.
Radzę zwrócić się do lekarza leczącego.
Pozdrawiam
dr R.Anielski