Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rana w obrębie nogi a kontakt ze zwierzęciem

Witam, Około 10 dni temu pies znajomej polizał świeżą ranę powstałą w wyniku otarcia butem. Około 3 godziny po zdarzeniu odkaziłam ranę wodą utlenioną. Z tego co wiem, piesek był szczepiony. Jeśli pies około 7 dni po zdarzeniu nie wykazywał żadnych zmian w zachowaniu jest ryzyko zakażenia wścieklizna? Od kilku dni czuję ból nogi, karku i głowy, jednak nie jestem w stanie powiedzieć czy nie wynika to z paniki. Dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Prosze zgłosić się do szpitala zakaźnego. Z opisu nie podejrzewam wścieklizny jednka nie mozńa jej wykluczyć i po przeprowadzeniu badania można bedzie podjać decyzję o konieczności szczepienia.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety