Rana zakażona bakterią szpitalną citrobacter frouidi

Witam" rana zakażona bakteria szpitalną citrobacter frouidi nie goi sie ponad 3 m-ce po operacji wyrostka i ropienia na jelicie cały czas ropieje od 10 dni stosuje opatrunek aqacel ag ze srebrem zmieniam jak przesiąknie rany 2 na szwie i 1 po drenie chyba ziarninuja jelita sa zagojone lekarz mowi ze to sprawa powierzchniowa usg i fistulografia w porządku aktualnie posiew z ropy jalowy wiec dlaczego ropieje skad ta wydzielina czy ten opatrunek ze srebrem wystarczy czy jeszcze cos trzeba włączyć

Radziłbym jeszcze raz powtórzyć posiew z rany uważając, aby rana wcześniej nie była zdezynfekowana. Jeśli nadal posiew będzie jałowy to wykonywać polecenia chirurgiczne jak do tej pory. Rany powinny powoli się zagoić przez ziarninowanie. Wydzielina z ran jest normalną wydzieliną z ziarniny gorących się przewlekłe ran ran.