Ranki na nosie, głowie i uchu

W sierpniu na nosie głowie i w uchu na małżowinie zrobiły się ranki z których powstały stupy żółto bronzowe.Potem na plecach i całym ciele wyskakiwały pojedyncze pęcherzyki ktore przed pojawieniem się swędziały.Teraz są strupy które odpadają i powstaje blizna błyszcząca która znowu ma strup lub powstaje na tym samym miejscu sporadycznie pęcherzyk.Co to za choroba?

Marta Mielniczuk

Witam,
opisane przez Panią objawy wskazują na zakażenie bakteryjne lub grzybicze. Sugeruję zwrócenie się do lekarza POZ, który obejrzy Pani zmiany skórne i zaproponuje dalsze leczenie lub skieruje do dermatologa. Pozdrawiam