Rany po ugryzieniu komara lub muszki u syna

witam ,prosze o rade poniewaz moj syn ma rany po ugryzieniu komara lub muszki.Z ranek wydobywa sie bardzo duza ilosc ropy.Gojenie takich ran trwa nawet 5 miesiecy .W tym czasie krosty bardzo swedza .Po zagojeniu zostaje ciemne przebarwienie na skorze.Nie wiem czy mam te saczace krosty czyms przemywac lub smarowac.Bardzo prosze o pomoc .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza aby ten mógł bezpośrednio ocenić stan skóry i wspomnianych zmian. Z całą pewnością nie jest to prawidłowy proces gojenia.