Rany po ugryzieniu przez psa

Witam, niedawno ugryzł mnie pies. Wszystkie rany goją się w miarę dobrze tylko niepokoi mnie rozcięcie palca środkowego. Jest to rana wielkości 2 cm w wewnętrznej stronie palca bardziej po lewej stronie. Podczas dotykania opuszkiem palców czuje mrowienie i było tak od samego początku od ugryzienia. Czy to coś poważnego ? Czy jeśli rana zagoi się cakowicie problem zniknie ?

Trudno mi określić rokowania co o tej rany bez bezpośredniego badania. Takie mrowienia mogą być związane z uszkodzeniem drobnych nerwów podskórnych. Regeneracja takiego nerwu z reguły trwa bardzo długo i mimo zgojenia się rany skóry mogą takie dolegliwości występować jeszcze tygodniami. Myślę jednak, że po wygojeniu rany powoli systematycznie zaburzenia czucia wycofają się i wszystko wróci do normy.