Rany po wydłużeniu wędzidełka

witam. jestem 4 dni po zabiegu wydluzenia wedzidełka i mam do tego pare pytan. czy przy gojeniu rana no zabiegu ma byc odsloniona przez napletek czy bedzie sie goila pod napletkiem?? jezeli bedzie sie goila pod napletkiem to czy przy sciagnieciu napletka zeby umyc nie podraznia sie rany?? prosze o porade- lekarz prowadzacy zabieg nic mi nie powiedzial co mam dalej robic tylko przepisal mi octenisept i alantan :(

czy przy gojeniu rana no zabiegu ma byc odsloniona przez napletek czy bedzie sie goila pod napletkiem??
- Nie ma to znaczenia. Może być odsłonięta jak i przykryta napletkiem. Wygoi się tak czy inaczej.
jezeli bedzie sie goila pod napletkiem to czy przy sciagnieciu napletka zeby umyc nie podraznia sie rany??
- Nie. Nie ma powodu do niepokoju.
prosze o porade- lekarz prowadzacy zabieg nic mi nie powiedzial co mam dalej robic tylko przepisal mi octenisept i alantan :(
- Tak, wystarczające jest okresowe przemycie ran octenidyną (Octenisept) - najlepiej 2-3 razy dziennie oraz po przemyciu założenie na ranę maści Alantan.