Rdzawo-brunatne plamienie i bóle menstruacyjne po zewnętrznym masażu narządów rodnych

witam, okolo 19stego dnia cyklu pojawilo sie u mnie rdzawo-brunatne plamienie i bole podobne do menstruacyjnych. Staramy sie z mezem o kolejne dziecko. Dzien przed pojawieniem sie pierwszego plamienia znajoma (tytul z med. homeopatycznej) przeprowadzila zewnetrzny masaz narzadow rodnych. Plamienie bylo przedwczoraj, wczaraj nie i znowu dzisiaj. Pozdrowienia M.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie chciałbym negować metod homeopatycznych jednak nie zawsze są one dobre dla zdrowia. Oczywiście w tej sytuacji paradoksalnie mogą one okazać się pomocne. Prawdopodobne jest istnieje w macicy zmiany nadżerkowej błony śluzowej lub polipa czy mięśniaka. Proponuję wykonanie badania USG w celu oceny narządu rodnego.