Rdzeń kręgowy położony bardziej w tylnej części kanału kręgowego

Proszę o zinterpretowanie wyników Jestem po operacji oponiaka już 10 lat, Zrobiłam rezonans , oto częściowy wynik: Na wysokosci Th 10 rdzeń kręgowy położony bardziej w tylnej częśći kanału kręgowego . W grzbietowej częśći rdzenia kręgowego na wysokości dolnej części trzonu T2-zal wielkości około 2x1,6 mm, nie wykazujące wzmocnienia po podaniu śk drobne ognisko Mielomalacji? - do badania kontrolnego. .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi struktura wielkości 2x1,6mm, sugestia mielomalacji, czyli uszkodzenia rdzenia kręgowego. Tak jak sugeruje specjalista radiolog badanie najpewniej będzie wymagało powtórzenia. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.