Re: Mononukleoza - czy moje objawy mogą sugerować tę chorobę?

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedź. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: czy może być to choroba egzotyczna/wirus z przeszłości? Kilka lat temu będąc miesiąc w Indiach, z dnia na dzień mocno się rozchorowałam. Objawy: bardzo wysoka gorączka 39 stopni Celsjusza i ogólnie bardzo duże osłabienie. Trwało to ok. 3 dni. Po jakimś czasie odbyłam też podróż do Maroka. Z chwili na chwilę czułam się coraz gorzej. Wieczorem dopadała mnie bardzo wysoka gorączka 39 i kilka kresek, ostra biegunka, wymioty, bardzo silne dreszcze, rysy twarzy bardzo zniekształcone. Ogólne samopoczucie było fatalne. Po 2-3 dniach również mi przeszło. Tam w górach od tamtejszych dzieci kupiłam kolorowe gumy - całkiem możliwe, że było na nich mnóstwo zarazków, gdyż nie były one opakowane każda z osobna, tylko brało się je z wielkiego słoiczka. Myślałam też, że była to hipoksja - choroba wysokościowa. Aha, jest jeszcze jedno. W zeszłym roku strasznie nadszarpnęłam swoje zdrowie: praca, studia podyplomowe, remonty, przeprowadzki itp. Byłam strasznie przemęczona, spałam bardzo mało. W efekcie straciłam siły i chęć do życia... Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zapoznałam się z treścią poprzedniego Pani zapytania. Widziałam także, że koleżanka udzieliła Pani wyczerpującej odpowiedzi. Niestety nie możemy Pani powiedzieć nic więcej, gdyż nie mamy możliwości osobistego Pani zbadania ani zalecenia wykonania badań. Powinna Pani zatem nie zwlekać, tylko udać się do lekarza prowadzącego, który wykona powyższe czynności.
Dodatkowo niezbędne będzie również uszczegółowienie wywiadu. Wszystkie powyższe informacje powinny zostać przekazane specjaliście, który na podstawie powyższych danych będzie mógł zaplanować właściwą diagnostykę.
Pozdrawiam